Dlaczego warto wybrać wóz paszowy EUROMIX I 70?

Kuhn - LogoSeria Euromix produkowana jest przez fabrykę KUHN Audureau S.A. w miejscowości La Copechagniere, w północno zachodniej części Francji.
Kompaktowy model Euromix 870 o pojemności 8 m3 przeznaczony jest do przygotowywania pasz dla stada od 40 do 60 sztuk w zależności od rodzaju TMRu

Charakterystycznym rozwiązaniem jest wyjątkowaŚlimak konstrukcja ślimaka (średnica 2,15 m), na którym zamocowano 7 noży ustawionych w ‘’pozycji ciągniętej’’. Asymetryczne ustawienie noży zapewnia efektywne ciecie włókien paszy i wzajemne oczyszczanie. Podwójny skok zwojów na końcu ślimaka przyspiesza rozdrabnianie całych bel.

Podwójnie zagięty ostatni zwój ślimaka z zamocowanym nożem pozwala na szybsze cięcie i mieszanie paszy nawet przy maksymalnym wypełnieniu zbiornika. 2 skrobaki zapewniają równomierne wysypywanie paszy.

PrzekładniaPrzekładnia kątowa w kąpieli olejowej produkcji KUHN zapewnia maszynie bezkonkurencyjnie długą żywotność. Podwójnie ułożyskowany wałek napędowy gwarantuje dużą stabilność podczas pracy. Znaczna odległość pomiędzy łożyskami zapewnia większą odporność na obciążenia podczas rozdrabniania i mieszania paszy.
Przekładnia jest zamocowana na solidnej podstawie, a nie przytwierdzona bezpośrednio do dna zbiornika, co niweluje wszystkie obciążenia podczas pracy. Standardowa prędkość obrotowa ślimaka wynosi 29 obr/min, jako opcja jest dostępna przekładnia z dwoma prędkościami 19 i 29 obr/min. Niskie zapotrzebowanie na moc tylko 60 KM na WOM.
Wielokątny kształt zbiornika zapewnia sztywniejszą konstrukcję oraz szybsze cięcie włókien paszy: słoma lub sianokiszonka są „przytrzymywane” przez załamania zbiornika, przez co są efektywniej cięte. Ściany zbiornika o grubości 6 lub 8 mm, wykonane z wysokogatunkowej stali ST52 są spawane „na zakładkę”. Wielokątny kształt zbiornika zapewnia sztywniejszą konstrukcję oraz szybsze cięcie włókien paszy: słoma lub sianokiszonka są „przytrzymywane” przez załamania zbiornika, przez co są efektywniej cięte. Ściany zbiornika o grubości 6 lub 8 mm, wykonane z wysokogatunkowej stali ST52 są spawane „na zakładkę”. Dno zbiornika o grubości 15 lub 20 mm jest odporne na wycieranie. Dno zbiornika o grubości 15 lub 20 mm jest odporne na wycieranie.
Dwa mechanicznie lub hydraulicznie sterowane przeciwnoże zapobiegają się obracaniu bel paszy. Maszyna może być wyposażona w pierścień zapobiegający wysypywaniu się paszy włóknistej.

Konstrukcja

EUROMIX I 70 to wóz paszowy, który może być rozbudowany do 10 lub 12 m. Jest to cecha bardzo doceniana przez użytkowników, którzy w przyszłości planują powiększenie stada.

.

Rama nRamaośna wyposażona w 3 sensory wagi oraz zbiornik są niezależne, dzięki ważenie paszy jest bardzo dokładne. Istnieje możliwość ważenia paszy nawet, gdy maszyna jest odczepiona od ciągnika.

Szeroki wybór opcji dostosowanych do indywidualnych potrzeb gospodarstw rolnych obejmuje między innymi:
• Sterowanie elektryczne
• Różne rozmiary opon
• Zestaw do rozbudowy do 10 lub 12 m3
• Hydrauliczne sterowanie przeciwnożami
KUHN - EUROMIX & PROFILE• Kosz do załadunku koncentratów paszowych
• Drugi wysyp
• Regulowany przenośniki PVC