Owijarki bel

Kuhn - Logo

Kluczowym etapem procesu przygotowywania sianokiszonki jest owijanie beli w celu jej późniejszego magazynowania. Poprzez owijanie beli zapobiega się utracie składników odżywczych, dzięki czemu pasza zachowuje wysoką jakość, niezależnie od długości jej magazynowania. Ze względu na fakt, że różne warunki polowe wiążą się z koniecznością zastosowania różnych rozwiązań, firma KUHN przygotowała kompletną i wszechstronną ofertę owijarek: od maszyn stacjonarnych do bel okrągłych po specjalistyczne, wielkogabarytowe zaczepiane modele do bel prostopadłościennych. Dzięki wyjątkowej konstrukcji owijarki KUHN pozwalają na utrzymanie najwyższej jakości przechowywanych zbiorów.

Zawieszane i zaczepiane owijarki bel okrągłych

KUHN - RW1610Wszystkie modele są seryjnie wyposażone w 1 lub 2 aluminiowe napinacze do folii 750 mm oraz w automatyczny odcinacz folii. Owijarki do bel okrągłych KUHN RW (za wyjątkiem RW 1200) są wyposażone w obrotowy stół owijający. Szeroko rozstawione pasy zapewniają płynne obracanie się beli i prawidłowe pokrycie jej warstwami folii. Wszystkie modele są przystosowane do owijania bel o średnicy od 1 doKUHN - RW1200 1,25 m. W zależności od preferencji klienta, maszyny mogą być wyposażone w różne systemy sterowania.

Owijarki bel prostopadłościennych

KUHN - SW1604Podobnie jak owijarki RW do bel okrągłych, modele SW do bel prostopadłościennych są dostępne w wersji zawieszanej lub zaczepianej. Wszystkie wyposażone w 1 lub 2 aluminiowe napinacze do folii 750 mm oraz w automatyczny odcinacz folii.

Owijarki KUHN SW do bel prostopadłościennych są wyposażone w 2 pary regulowanych stalowych rolek o żebrowanym profilu, zapewniających płynne obracanie się beli i jej prawidłowe pokrycieKUHN - RW,SW warstwami folii. W zależności od modelu, maszyny te mogą być wykorzystane do owijania średnich i dużych bel prostopadłościennych, a nawet bel okrągłych. Dostępne są różne systemy sterowania.